Cestovní doklady –⁠ Velká Británie


Co je dobré vědět, než vyrazíte do Velké Británie?

Také už se nemůžete dočkat, až uvidíte Trafalgar Square nebo Big Ben na vlastní oči? Rozumíme Vám! Myslete ale na to, že s Brexitem se mění celá řada zažitých zvyků. A to včetně těch cestovatelských. Jaké zvyky máme na mysli?

Přečtěte si následující řádky, ať Vás na cestě do Británie nic nezaskočí! Možná jen typicky britské počasí, ale s ním už všichni tak trochu počítáme.

Nezapomeňte si vzít správné cestovní doklady

Obecná poučka praví, že pro vstup a pobyt na území cizího státu musí občané České republiky splňovat podmínky stanovené zákony státu, do kterého nebo skrz který cestují.

Lidsky řečeno: Vstoupit na území Spojeného království lze pouze na základě platného cestovního pasu s platností po celou dobu Vašeho pobytu. Nezapomeňte si proto překontrolovat datum platnosti ve Vašem cestovním pase.

Občanský průkaz Vám s největší pravděpodobností stačit nebude!

Každé pravidlo má své výjimky

Vstupovat s občanským průkazem ČR je možné pouze ve striktně definovaných případech. Konkrétně jen pro držitele „Settled Status“ nebo „Pre-Settled Status“, který je zaregistrován na Váš občanský průkaz.

Občané ČR mohou vstupovat na území Spojeného království bez víz v případech, kdy se jedná o dočasný pobyt za účelem turistiky nebo návštěvy rodiny či známých.

Bezvízový pobyt může trvat nejdéle 6 měsíců!

Pokud budete cestovat za jiným účelem nebo na delší dobu, platí pro Vás vízová povinnost. Více informací se můžete dozvědět na stránkách MZV.

Nezapomínejte na kvalitní cestovní pojištění

Z široké nabídky našich balíčků si vybere každý cestovatel! Respektují Vaše potřeby a zohledňují účel a povahu cesty. Pokud jste navíc pojištěnci zdravotní pojišťovny OZP nebo ZPŠ, v nabídce na Vás čeká výrazné cenové zvýhodnění. Vybírat můžete z následujících pojistných produktů:

Chystáte se na dlouhodobý studijní pobyt a jste pojištěncem OZP?

Pokud ano, Vaše zdravotní pojišťovna si pro Vás připravila něco speciálního!
Tím není nic jiného než pojištění STUDENT, které je vyvinuto speciálně pro dlouhodobé studijní pobyty. Pro více informací a sjednání pojištění se zastavte na kterékoli pobočce OZP.

Jste dárce krve a zároveň pojištěncem ZPŠ?

Pokud ano, Vaše zdravotní pojišťovna si pro Vás připravila něco navíc!
Můžete si sjednat cestovní pojištění ZDARMA na 30 dnů, po předložení průkazu s odběrem za posledních 12 měsíců, na všech pobočkách partnerské pojišťovny ZPŠ.

 
Šťastnou cestu Vám přeje celý tým Vitalitas!